Kodėl mums reikia vandens?

Vanduo yra viena svarbiausių mūsų organizmo funkcionavimo sąlygų. Jau vien tai, kad 65 proc. mūsų kūno sudaro vanduo, verčia susimąstyti apie nepaprastą jo svarbą. Vanduo mūsų organizme atlieka keletą gyvybiškai svarbių funkcijų. Būtent juo maisto medžiagos pasiekia svarbiausius organus, o šalutiniai produktai pašalinami. Vanduo reguliuoja kūno temperatūrą, sudaro sąlygas judesiams.

Kadangi žmogaus smegenyse yra dar didesnis vandens kiekis (75-85 proc.), vandens trūkumas tiesiogiai atsiliepia ir jų veiklai.

Žmogaus kūnas visomis išgalėmis stengiasi palaikyti optimalų vandens kiekį. Jis kontroliuoja skysčių išsiskyrimą ir siunčia troškulio signalus į smegenis. Vidutiniškai per parą žmogaus organizmas sunaudoja apie 3 litrus skysčių. Todėl nors be maisto žmogus gali išgyventi gana ilgą laiką, vandens nebuvimas labai greitai stabdo gyvybines funkcijas.

Net jei nieko neveikiate ir tiesiog gulite, mirksite ir kvėpuojate – organizmas vis tiek naudoja vandenį. Organizmas naudoja vandenį norėdamas atsikratyti toksinų ir kitų atliekų. Skysčių netenkame netgi kvėpuodami – tai aiškiai matosi šaltą žiemos dieną kai iškvepiame drėgnus garus. Jei dar pridėsime fizinę veiklą, šiltą klimatą, šlapimą išskiriančias medžiagas, tokias kaip alkoholis ir kofeinas, pamatysime, kad mūsų skysčių atsargos organizme ištuštėja labai greitai. Tada ir įsijungia pavojaus signalas – troškulys. Tačiau dažniausiai troškulys pajuntamas jau per vėlai, todėl vandenį gerti reikia nuolat dar prieš pajuntant troškulio simptomus.

Vandens skaičiuoklė

Skaičiuoti
Įvesk duomenis ir sužinok rekomenduojamą vandens kiekį:
l
Tai lygu stiklinių vandens

Vandens receptai

Natūralaus mineralinio vandens vertė

Reguliariam vartojimui naudingas mažai mineralinių medžiagų turintis natūralus mineralinis vanduo, nes didelio mineralinių medžiagų kiekio žmogaus organizmas neįsisavina.

Mažai mineralinių medžiagų turintis vanduo, kurio sausoji liekana yra iki 500 mg/l, išsiskiria palankia chemine struktūra ir yra chemiškai bei mikrobiologiškai švari. Jis rekomenduojamas gerti kasdien ir tinka maistui, kavai ar arbatai ruošti, naudoti kaip kosmetinę priemonę odai gaivinti.

Mažai mineralinių medžiagų turintis „Neptūnas“ tinka sumažinto natrio kiekio dietai, vaikų maistui ruošti ir kasdieniam vartojimui.